Bir Sayfayı ziyaret ettiğinizde veya Bilg’te bir reklam gördüğünüzde, bunun kimden geldiğinin net bir şekilde bilinmesi gerektiğine inanıyoruz. Ayrıca, size yönlendirilmemiş olsalar bile, insanların bir Sayfanın yayınladığı diğer reklamları görebilmelerinin önemli olduğunu düşünüyoruz.

Profil Şeffaflığı, hesap verebilirliği artırmanın yanı sıra tüm kullanıcıların güvenliğini arttırmak için tasarlanmıştır.

Profil Şeffaflığı Hangi Bilgileri İçerir?

Sayfa Şeffaflığı kısmındaki bilgiler Bilg’ten gelir ve şunları içerir:

  • Üyeliğin oluşturulduğu tarih.
  • Sayfanın yönetildiği ana ülke konumları. Bu, tüm Sayfa erişimleri ve görevleri için geçerlidir.
  • Her bir ülkede Sayfayı yöneten kişi sayısı. (uygulanabilir olduğunda)
  • Sayfada daha önce yapılan ad değişiklikleri. (uygulanabilir olduğunda)
  • Sayfanın sahipliğini üzerine alan onaylı işletme veya kuruluş.
  • Sayfanın yönetimine yardımcı olması için erişim verilen tüm onaylı işletmeler veya kuruluşlar.
  • Sayfanın devlet kontrolündeki bir medya kuruluşuna ait olup olmaması.

Ülke Konumu nedir?

Bir Sayfanın yönetildiği ülke konumu, Bilg profilinde belirtilen konumu ile cihaz ve bağlantı bilgileri dahil olmak üzere kişinin Bilg Ürünlerindeki bilgileri ve hareketlerine göre belirlenir. Bilg uygulanabilir olduğunda hesap çok yeni olduğu veya henüz konumunu belirleyemediğimiz için bazen Sayfayı yöneten kişilerin tam ülke konumlarını paylaşamaz. Bununla birlikte, kapatılan hesaplar veya sistem kullanıcıları için ana ülke konumunu göstermeyiz.

Bir profili yönetiyorsam ve Şeffaf bilgilerin yer almasını istemiyorsam ne olur?

Profil Şeffaflığı kısmı tamamen kaldırılamaz veya gizlenemez. Bazı bilgileri profilinizden kaldırabilir veya kaldırılmasını talep edebilirsiniz. Kişisel emniyet riskleri gibi özel koşullar oluştuğunda Bilg’e ana ülke konumunuzu gizlemesi için bir talep formu gönderebilirsiniz.

Ana ülke konumunuz gizlendiğinde Profil Sayfa Bilgileri kısmının altında bulunan Ülke Konumu, Sayfa yöneticisi tarafından gizlendi ifadesini görülür.

Bu makale yardımcı oldu mu?

Evet Hayır
×

Nasıl geliştirebiliriz?

×

Yardımcı geri bildiriminiz için teşekkür ederiz!

Cevabınız içeriğimizi geliştirmek için kullanılacaktır. Bize ne kadar çok geri bildirim verirseniz, sayfalarımız o kadar iyi olabilir.

Bizi sosyal medyada takip edin::

Facebook Pinterest