Tavsiye

Bilg veya herhangi bir hizmetimizle ne kadar bilgi paylaşacağın senin kontrolündedir. Senin için önemli olan ve başkalarının görmesini istemediğin şeyleri paylaşırken dikkatli ol. Paylaştıkların “herkese açık” olarak gönderildiği için bilinçli kullanmak çok ama çok önemlidir.

Senin için gizli olan, kişisel bilgilerin veya şifreni isteyen hizmetleri kullanırken dikkatli ol. Bağlantı sayfasının Bilg’in kendi hizmetleri olduğundan emin olarak bu bilgileri paylaş. Güvenmediğin bir durumla karşılaştığında şu önerilere göz atmanı öneriyoruz:

1. Bu bilgileri neden paylaşmam gerekiyor?
2.  Paylaştığım bilgileri kaç kişi ve neden görecek?
3. Bu bilgileri gören tüm kişiler güvenilir mi?

Neyin insanlar için önemli olduğu veya önemsiz olduğu konusunda genellikle orta yol bulmak zordur. Bir arkadaşın veya bir tanıdığının gizli veya paylaşılmasını istemediği şeyleri paylaşma. Eğer birileri senin iznin dışında gizli kalmasını istediğin bir şeyi paylaşıyorsa, bu paylaşımı kaldırmasını istemelisin. Bu talebini istersen Bilg’e iletebilirsin.

Kendine nasıl davranılmasını istiyorsan, sende başkalarına aynı şekilde davran. Biri, kendisiyle ilgili bir paylaşımı kaldırmanı istiyorsa lütfen bu durumla karşılaşabileceğini, herkesin başına gelebileceğini unutma ve o kişinin talebini yerine getir. Bu ortak platform olmanın yegane yoludur.

Kural ihlali bildirme

Birileri kişisel bilgilerini mi paylaştı? (ör. Kişisel bilgiler, telefon numarası, ev adresi, kredi kartı bilgileri) paylaşılması durumunda, bu bilgilerin kaldırılmasını BilgApp’tan isteyebilirsin. Politikalarımız, bu tür bilgilerin yayılmasına asla müsaade etmez. Bu tür paylaşımları yapan kullanıcıların hesaplarını askıya alırız ve tekrar edilmemesi için tedbirli davranırız. Politikamızı ihlal ettiğini düşündüğün kullanıcıları “Şikayet et” butonu ile bize ilet. Gereken tedbiri sağlayacağımıza ve Bilg’i daha güvenli hale getirmek için elimizden geleni yapacağımıza söz veriyoruz.

Güncelleme Tarihi : 7 Kasım 2022

Bu makale yardımcı oldu mu?

Evet Hayır
×

Nasıl geliştirebiliriz?

×

Yardımcı geri bildiriminiz için teşekkür ederiz!

Cevabınız içeriğimizi geliştirmek için kullanılacaktır. Bize ne kadar çok geri bildirim verirseniz, sayfalarımız o kadar iyi olabilir.

Bizi sosyal medyada takip edin::

Facebook Pinterest