Bilg olarak, Temiz Bilgi’ye dayalı bir platform inşa etmekte kararlıyız. Topluluk Kuralları ve İlkelerimize uygun olmayan her içeriği siliyor, kullanıcının hesabını askıya alıyoruz.

Bilg olarak toplumsal ahlakı gözetiriz.

Bu nedenle her kullanıcımızdan yazım diline, üslubuna dikkat etmesini ve sorumlu davranışlar sergilemesini, toplumsal ahlaka uygun sözler telaffuz etmesini bekleriz.

Herkes her şeyi yazar ancak herkes her şeyi anlamayabilir?

Bu nedenle ne yazdığını iyice anlayıp yazmanı öneririz. Etik davranışta üretilen içerikte önemli olan okuyana ne kattığı, yazana ne kazandırdığıdır. Bu anlayış çercevesinde paylaşılan tüm içerikleri gelişen teknolojininde yardımıyla takip ediyor ve alınacak tedbirleri geçiktirmiyoruz.

Kurallar herkes içindir ve her kullanıcıdan veya kaynaktan özveri ile kurallara uymasını, yayılan içeriğin doğruluğundan emin olmasını veya birilerini, bir topluluğu, bir işletmeyi veya canlıyı hedef almıyor olduğundan emin olmasını ve sorumlu davranışlar sergilemesi bekleriz. Bilg, her paylaşımın güvenli olduğundan emin olmak için 7/24 esasında şikayet edilen içerikleri inceler.

Sizi veya bir topluluğu/işletme/canlı veya cansız herhangi birini veya bir alanın tehdit edildiğini düşünüyorsanız “Şikayet Et” butonu ile bize bildirebilirsiniz. Bu özellik her kullanıcıya açıktır.

Şunlara da göz at

Tagged: